TableField (7.x-3.6) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Sortable
hi: क्रमित करने योग्य

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: permission
hi: अनुमति

en: The first row will appear as the table header. Leave the first row blank if you do not need a header.
hi: पहली पंक्ति तालिका प्रवेशिका की तरह प्रतीत होगी| अगर आपको प्रवेशिका नहीं चाहिए तो पहली पंक्ति खाली छोड़ें |

en: Table structure rebuilt.
hi: तालिका स्वरुप पुनःस्थापित किया गया |
