TableField (7.x-3.6) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Weight
hu: Súly

en: Fields
hu: Mezők

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: characters
hu: karakterek

en: permission
hu: jogosultság

en: Comma ,
hu: Vessző ,

en: Colon :
hu: Kettőspont :

en: Semicolon ;
hu: Pontosvessző ;

en: Pipe |
hu: Csővezeték jel |

en: Plus +
hu: Összeadás jel +

en: textarea
hu: szövegdoboz

en: Input type
hu: Bemeneti típus

en: This field is required
hu: Ez a mező szükséges

en: File upload
hu: Fájlfeltöltés

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: How many Columns
hu: Hány oszlop

en: How many Rows
hu: Hány sor

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Upload CSV
hu: CSV feltöltése

en: Hide empty columns
hu: Üres oszlopok elrejtése

en: %name must be higher or equal to %min.
hu: %name nem lehet kisebb, mint %min

en: %name must be below or equal to %max.
hu: %name nem lehet nagyobb, mint %min

en: Table description
hu: Tábla leírása

en: Label: @label
hu: Címke: @label

en: Sticky header
hu: Tapadós fejléc
