TableField (7.x-3.6) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Weight
id: Bobot

en: Fields
id: Bidang isian

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Plain text
id: Teks biasa

en: characters
id: karakter

en: permission
id: kewenangan

en: Comma ,
id: Koma ,

en: Colon :
id: Titik Dua :

en: Semicolon ;
id: Titik koma ;

en: File upload
id: Unggah File

en: %name must be a number.
id: %name harus bernilai angka.

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: %name must be higher or equal to %min.
id: %name harus lebih tinggi atau sama dengan %min.

en: %name must be below or equal to %max.
id: %name harus lebih rendah atau sama dengan %max.

en: Machine name: @machine
id: Nama mesin: @machine
