TableField (7.x-3.6) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Fields
ja: フィールド

en: Sortable
ja: 並び替え可能

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Filtered text (user selects input format)
ja: フィルタされたテキスト（選択した入力書式）

en: characters
ja: 文字

en: permission
ja: 権限

en: Comma ,
ja: コンマ ,

en: Colon :
ja: コロン :

en: Semicolon ;
ja: セミコロン ;

en: Pipe |
ja: パイプ |

en: Plus +
ja: プラス +

en: This field is required
ja: このフィールドは必須です。

en: %name must be a number.
ja: %name は数字でなければなりません。

en: Table Field
ja: テーブルフィールド

en: Table field
ja: テーブルフィールド

en: How many Columns
ja: 列はいくつですか

en: How many Rows
ja: 行はいくつですか

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Change number of rows/columns.
ja: 行数／列数の変更

en: Hide empty columns
ja: 空のカラムを非表示

en: %name must be higher or equal to %min.
ja: %name は%min以上でなくてはなりません。

en: %name must be below or equal to %max.
ja: %name は%max以下でなければなりません。

en: Table description
ja: テーブルの説明
