TableField (7.x-3.6) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Fields
tr: Alanlar

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Filtered text (user selects input format)
tr: Filtrelenmiş metin (girdi biçimini kullanıcı seçer)

en: characters
tr: karakterler

en: permission
tr: izin

en: Comma ,
tr: Virgül ,

en: Colon :
tr: İki nokta :

en: Semicolon ;
tr: Noktalı virgül ;

en: Pipe |
tr: Boru |

en: Plus +
tr: Artı +

en: Input type
tr: Girdi tipi

en: File upload
tr: Dosya yüklemesi

en: %name must be a number.
tr: %name bir sayı olmalı.

en: Manage display
tr: Görünümü yönet

en: Hide empty columns
tr: Boş sütunları gizle

en: %name must be higher or equal to %min.
tr: %name en azi %min ya da üstü olmalı.

en: %name must be below or equal to %max.
tr: %name %max değerine eşit ya da küçük olmalı.

en: Table description
tr: Tablo açıklaması

en: Sticky header
tr: Yapışkan başlık
