TableField Extended (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Weight
fr: Poids

en: Fields
fr: Champs

en: Plain text
fr: Texte brut

en: This field is required
fr: Ce champ est requis

en: Rebuild Table
fr: Reconstruire la table

en: Stores a table of text fields
fr: Stocke une table de champs texte.

en: How many Columns
fr: Nombre de colonnes

en: How many Rows
fr: Nombre de lignes

en: Table cell processing
fr: Traitement de la cellule de tableau

en: @field is a required field.
fr: @field est un champ obligatoire.

en: The first row will appear as the table header. Leave the first row blank if you do not need a header.
fr: La première ligne sera l'en-tête de la table. Laissez-la vide si vous n'avez pas besoin d'en-tête.

en: Change number of rows/columns.
fr: Modifier le nombre de lignes / colonnes.

en: Table description
fr: Description du tableau
