Tabular (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Number
id: Angka

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Time
id: Waktu

en: Exclude
id: Kecualikan

en: Module
id: Modul

en: Fields
id: Bidang isian

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Close
id: Tutup

en: The field %field is required.
id: Data %field harus diisi.

en: Show
id: Tampilkan

en: Loading...
id: Memuat...

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Number of values
id: Jumlah nilai

en: Hide
id: Sembunyikan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Dropdown
id: Menu tarik turun
