Tabular (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Number
it: Numero

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: Time
it: Data e ora

en: Exclude
it: Escludi

en: Module
it: Modulo

en: Fields
it: Campi

en: Widget settings
it: Impostazioni widget

en: Mode
it: Modalità

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Close
it: Chiudi

en: The field %field is required.
it: Il campo %field è obbligatorio.

en: Show
it: Mostra

en: Loading...
it: In caricamento...

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Number of values
it: Numero di valori

en: Hide
it: Nascondi

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Dropdown
it: Menu a discesa
