Tabular (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: Name
nl: Naam

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Time
nl: Tijd

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Fields
nl: Velden

en: Widget settings
nl: Widget instellingen

en: Mode
nl: Modus

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Close
nl: Sluiten

en: The field %field is required.
nl: Het veld %field is verplicht.

en: Show
nl: Weergeven

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Number of values
nl: Aantal waardes

en: Hide
nl: Verbergen

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Tabular
nl: Tabel

en: Dropdown
nl: Keuzelijst

en: Library name
nl: Bibliotheeknaam

en: Show field label
nl: Veldlabel tonen
