Tabular (7.x-1.1) - en to ca translation catalogue (25 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Yes
ca: Sí

en: None
ca: Cap

en: Number
ca: Número

en: - None -
ca: - Cap -

en: Name
ca: Nom

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Label
ca: Etiqueta

en: Time
ca: Hora

en: Exclude
ca: Exclou

en: Module
ca: Mòdul

en: Fields
ca: Camps

en: Widget settings
ca: Paràmetres de l'enginy

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Close
ca: Tanca

en: The field %field is required.
ca: El camp %field és obligatori.

en: Show
ca: Mostra

en: Loading...
ca: Carregant...

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Number of values
ca: Nombre de valors

en: Hide
ca: Oculta

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Dropdown
ca: Desplegable
