Tabular (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: Time
hi: समय

en: Exclude
hi: बाहऱ कऱना

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Mode
hi: प्रकार

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Close
hi: बंद करे

en: Show
hi: दिखाये

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: - Select -
hi: - चुनें -
