Tabular (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Number
ja: 数値

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Label
ja: ラベル

en: Time
ja: 時間

en: Exclude
ja: 除外

en: Module
ja: モジュール

en: Fields
ja: フィールド

en: Mode
ja: モード

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Close
ja: 閉じる

en: The field %field is required.
ja: フィールド %field は必須項目です。

en: Show
ja: 表示

en: Loading...
ja: ロード中…

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: Number of values
ja: 値の数

en: Hide
ja: 非表示

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Tabular
ja: 表形式

en: Dropdown
ja: ドロップダウン
