Tabular (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Label
fa: برچسب

en: Time
fa: زمان

en: Exclude
fa: استثنا

en: Module
fa: ماژول

en: Fields
fa: میدانها

en: Mode
fa: سبک

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Close
fa: بستن

en: Show
fa: نمایش

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Hide
fa: پنهان کن

en: - Select -
fa: - انتخاب -
