Tabular (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: None
hu: Nincs

en: Number
hu: Szám

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Time
hu: Idő

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Module
hu: Modul

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget settings
hu: Felületi elem beállítások

en: Mode
hu: Mód

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Close
hu: Bezár

en: The field %field is required.
hu: %field mező kitöltése kötelező.

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: On page load
hu: Oldal betöltésekor

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Hide
hu: Elrejtés

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Tabular
hu: Tabulátoros

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Primary key
hu: Elsődleges kulcs

en: Number of decimals
hu: Tizedesjegyek száma
