Tabular (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Time
uk: Час

en: Exclude
uk: Вилучити

en: Module
uk: Модуль

en: Fields
uk: Поля

en: Widget settings
uk: Налаштування віджета

en: Mode
uk: Режим

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Close
uk: Закрити

en: The field %field is required.
uk: Поле %field є обов'язковим.

en: Show
uk: Показати

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Number of values
uk: Кількість значень

en: Hide
uk: Приховати

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Money
uk: Гроші

en: Tabular
uk: Табличний

en: Dropdown
uk: Випадний список

en: Primary key
uk: Первинний ключ

en: Number of visible rows
uk: Кількість видимих рядків

en: Tab label
uk: Позначка вкладки
