Tabular (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Number
fr: Nombre

en: Name
fr: Nom

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Label
fr: Libellé

en: Time
fr: Heure

en: Exclude
fr: Exclure

en: Fields
fr: Champs

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Close
fr: Fermer

en: The field %field is required.
fr: Le champ %field est requis.

en: Show
fr: Afficher

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: Number of values
fr: Nombre de valeurs

en: Hide
fr: Masquer

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Tabular
fr: Tabulaire

en: Dropdown
fr: Liste déroulante

[ctx: tabular:example:message:paginate_previous]
en: Previous
fr: Précédent

[ctx: tabular:example:message:paginate_next]
en: Next
fr: Suivant
