Tabular (7.x-1.2) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: None
oc: Pas cap

en: Number
oc: Nombre

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Name
oc: Nom

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Label
oc: Etiqueta

en: Time
oc: Ora

en: Exclude
oc: Exclure

en: Module
oc: Modul

en: Fields
oc: Camps

en: Mode
oc: Mòde

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Close
oc: Tampar

en: The field %field is required.
oc: Lo camp %field es obligatòri.

en: Show
oc: Afichar

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Number of values
oc: Nombre de valors

en: Hide
oc: Amagar

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta
