Tabular (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Title
pt: Título

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Number
pt: Número

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Label
pt: Rótulo

en: Time
pt: Hora

en: Exclude
pt: Excluir

en: Module
pt: Módulo

en: Fields
pt: Campos

en: Widget settings
pt: Configurações do widget

en: Mode
pt: Modo

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Close
pt: Fechar

en: The field %field is required.
pt: O campo %field é necessário.

en: Show
pt: Exibir

en: Loading...
pt: Carregando...

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Number of values
pt: Quantidade de valores

en: Hide
pt: Ocultar

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Dropdown
pt: Menu suspenso
