Tabular (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number
tr: Sayı

en: Name
tr: İsim

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Time
tr: Zaman

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Module
tr: Modül

en: Fields
tr: Alanlar

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: Mode
tr: Kip

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Close
tr: Kapat

en: The field %field is required.
tr: %field alanı gereklidir.

en: Show
tr: Göster

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Number of values
tr: Değerlerin sayısı

en: Hide
tr: Gizle

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Dropdown
tr: Açılan
