Taxonomy Access Control Lite (7.x-1.0-rc2) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Access control
es: Control de acceso

en: Scheme name
es: Nombre del esquema

en: none
es: ninguno

en: Settings
es: Configuración

en: While this module has been designed to be as simple as possible to use, there are several steps required to set it up.
es: Mientras este módulo ha sido diseñado para ser usado de forma sencilla, hay diferentes pasos necesarios para configurarlo.

en: Grant access to users based on their roles (!link), and/or...
es: Otorga acceso a los usuarios basado en sus roles (!link), y/o ...

en: Currently, this module works with view grants only (no update or delete grants).
es: Actualmente, este módulo funciona con derechos sobre las vistas (no actualiza o elimina permisos).

en: Simple access control based on categories.
es: Control de acceso simple basado en categorías.

en: Vocabularies
es: Vocabularios

en: Visibility
es: Visibilidad

en: Permissions
es: Permisos

en: read
es: leer
