Taxonomy Access Control Lite (7.x-1.2-rc1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: Scheme name
fr: Nom de schéma

en: none
fr: aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Simple access control based on categories.
fr: Contrôle d'accès simple basé sur les catégories.

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Permissions
fr: Droits

en: read
fr: lire

en: Access by Taxonomy
fr: Accès par taxonomie
