Taxonomy Access Control Lite (7.x-1.2-rc1) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Access control
nl: Toegangscontrole

en: Scheme name
nl: Schema naam

en: none
nl: geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: You must <a href="!url">create a vocabulary</a> before you can use tac_lite.
nl: Maak eerst een <a href="!url">woordenlijst aan</a> om tac_lite te kunnen gebruiken.

en: read
nl: lezen
