Tacle Rules (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Taxonomy terms
hi: वर्गीकरण शब्द

en: Roles
hi: भूमिका

en: Rules
hi: नियम

en: User account
hi: सदस्य खाता
