Tadaa! (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Development
id: Pengembangan

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Variable
id: Variabel

en: none
id: tidak ada

en: Save
id: Simpan

en: Modules
id: Modul

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Module
id: Modul

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Switch
id: Alihkan

en: %title has been deleted.
id: %title telah dihapus.

en: Variables
id: Variabel

en: Machine name
id: Nama mesin

en: %title has been created.
id: %title telah dibuat.

en: %title has been updated.
id: %title telah diperbarui.
