Tadaa! (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Variable
nl: Variabele

en: none
nl: geen

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Configure
nl: Instellen

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Switch
nl: Omschakelen

en: %title has been deleted.
nl: %title is verwijderd.

en: Environment
nl: Omgeving

en: Variables
nl: Variabelen

en: this page
nl: deze pagina

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Environments
nl: Omgevingen

en: Edit @title
nl: Wijzig @title

en: %title has been created.
nl: %title is aangemaakt.

en: %title has been updated.
nl: %title is bijgewerkt.
