Tadaa! (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Development
fr: Développement

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: none
fr: aucun(e)

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Configure
fr: Configurer

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Switch
fr: Changer

en: %title has been deleted.
fr: %title a été supprimé.

en: Add environment
fr: Ajouter un environnement

en: Environment
fr: Environnement

en: this page
fr: Cette page.

en: Machine name
fr: Nom système

en: Edit @title
fr: Modifier @title

en: %title has been created.
fr: %title a été créé.

en: %title has been updated.
fr: %title a été mis à jour.
