Tadaa! (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Development
it: Sviluppo

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Variable
it: Variabile

en: none
it: nessuno

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Modules
it: Moduli

en: Configure
it: Configura

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Module
it: Modulo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Switch
it: Cambia

en: %title has been deleted.
it: %title è stato eliminato.

en: Variables
it: Variabili

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Edit @title
it: Modifica @title

en: %title has been created.
it: È stato creato %title.

en: %title has been updated.
it: %title è stato aggiornato.
