Tadaa! (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Switch
kn: ಸ್ವಿಚ್

en: Environment
kn: ವಾತಾವರಣ

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ
