Tadaa! (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Development
tr: Geliştirme

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Variable
tr: Değişken

en: none
tr: hiçbiri

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Modules
tr: Modüller

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Module
tr: Modül

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Switch
tr: Değiştir

en: %title has been deleted.
tr: %title silindi.

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: %title has been created.
tr: %title oluşturuldu.

en: %title has been updated.
tr: %title güncellendi.
