Tadaa! (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Development
uk: Розробка

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Variable
uk: Змінна

en: none
uk: немає

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Modules
uk: Модулі

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Module
uk: Модуль

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Switch
uk: Перемикати

en: %title has been deleted.
uk: %title було успішно видалено.

en: Add environment
uk: Додати середовище

en: Environment
uk: Середовище

en: Variables
uk: Змінні

en: this page
uk: поточна сторінка

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Environments
uk: Середовища

en: Fix
uk: Виправити

en: Edit @title
uk: Редагувати @title

en: %title has been created.
uk: %title було успішно створено.

en: %title has been updated.
uk: %title було оновлено.

en: Edit variable
uk: Редагувати змінну

en: Add variable
uk: Додати змінну

en: No environments has been added.
uk: Жодних середовищ не додано.

en: %name is not a valid environment.
uk: %name є неприпустимим середовищем.

en: Environment title
uk: Назва середовища

en: An environment named %title already exists.
uk: Середовище з назвою %title вже створене.

en: No environments has been added. Go to !page to add an environment.
uk: Середовище не додане. Перейдіть на !page і додайте середовище.

en: Edit @variable
uk: Редагувати змінну @variable

en: Load current value
uk: Завантажити поточне значення

en: Current environment: @environment
uk: Поточне середовище: @environment

en: Select an environment
uk: Виберіть середовище

en: Change environment
uk: Змінити середовище

en: Delete variable
uk: Видалити змінну

en: Edit environment
uk: Редагувати середовище

en: Delete environment
uk: Видалити середовище

en: Provides a simple mechanism to switch between different environments.
uk: Забезпечення простого механізму перемикання між різними середовищами.
