Tadaa! (7.x-1.4) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: none
bn: একটিও নয়

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Module
bn: মডিউল

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
