Tadaa! (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: none
pt: nenhum

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Modules
pt: Módulos

en: Configure
pt: Configurar

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar %title?

en: Module
pt: Módulo

en: Configuration
pt: Configuração

en: Switch
pt: Alterar

en: Variables
pt: Variáveis

en: Machine name
pt: Nome de máquina
