Tadaa! (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Variable
hu: Változó

en: none
hu: nincs

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Modules
hu: Modulok

en: Configure
hu: Beállít

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Module
hu: Modul

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Switch
hu: Váltás

en: %title has been deleted.
hu: %title törlése megtörtént.

en: Add environment
hu: Környezet hozzáadása

en: Environment
hu: Környezet

en: Variables
hu: Változók

en: this page
hu: itt

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Environments
hu: Környezetek

en: Fix
hu: Javítás

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: Edit variable
hu: Változó szerkesztése

en: %name is not a valid environment.
hu: %name nem egy valós környezet.

en: Environment title
hu: Környezet címkéje

en: An environment named %title already exists.
hu: Már létezik %title címkéjű környezet.

en: Edit @variable
hu: @variable szerkesztése

en: Load current value
hu: Jelenlegi érték betöltése

en: Environment configuration
hu: Környezet beállítása

en: Real status
hu: Valódi státusz

en: Current environment: @environment
hu: Jelenlegi környezet: @environment

en: Real value
hu: Valódi érték

en: Select an environment
hu: Környezet kiválasztása

en: Successfully disabled %module
hu: %module sikeresen le lett tiltva

en: Successfully enabled %module
hu: %module sikeresen engedélyezve

en: Failed to enable %module!
hu: %module engedélyezése sikertelen!

en: Nothing has been done.
hu: Semmi sem történt.

en: Failed to enable the following modules: !modules
hu: A következő modulok engedélyezése sikertelen: !modules

en: Change environment
hu: Környezet változtatása

en: Delete variable
hu: Változó törlése

en: Edit environment
hu: Környezet szerkesztése

en: Delete environment
hu: Környezet törlése
