TagCloud (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
hu: A címkefelhők adatainak beállítása. (Sorrend, jelölők száma és a felhők mélysége.)

en: Tags
hu: Címkék

en: by title, ascending
hu: cím szerint, növekvő

en: by title, descending
hu: cím szerint, csökkenő

en: random
hu: véletlenszerű

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
hu: A jelölők megjelenítési sorrendjét határozza meg a szabadcímkézésű oldalon.

en: Number of levels
hu: Szintek száma

en: Tags to show
hu: Megjelenítendő jelölők

en: The number of tags to show in this block.
hu: A blokkban megjelenítendő jelölők száma.

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: more tags
hu: további címkék

en: Amount of tags on the pages
hu: Jelölők száma az oldalakon

en: Tags in @voc
hu: @voc jelölői
