TagCloud (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
nl: Stel de tag-wolken in. Bepaal de volgorde, het aantal tags, en de diepte van de wolken.

en: Tags
nl: Labels

en: by title, ascending
nl: op titel, oplopend

en: by title, descending
nl: op titel, aflopend

en: random
nl: willekeurig

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
nl: Bepaalt de sorteervolgorde van de labels op de vrije tagging-pagina.

en: Number of levels
nl: Aantal niveaus

en: Tags to show
nl: Te tonen tags

en: The number of tags to show in this block.
nl: Het aantal tags dat getoond moet worden in deze blok.

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: more tags
nl: meer labels

en: Amount of tags on the pages
nl: Het aantal labels op een pagina

en: Tags in @voc
nl: Labels in @voc
