TagCloud (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
pt: Configure as tag clouds. Defina a ordem, o número de marcas e a profundidade das clouds.

en: by title, ascending
pt: por título, ascendente

en: by title, descending
pt: por título, descendente

en: random
pt: aleatório

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
pt: Determina a ordem de classificação das tags na página de identificação gratuita.

en: Number of levels
pt: Número de níveis

en: Tags to show
pt: Tags a mostar

en: The number of tags to show in this block.
pt: O número de tags a mostrar neste bloco.

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: more tags
pt: mais etiquetas
