TagCloud (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
sv: Konfigurera etikettmolnen. Bestäm ordningen, antalet etiketter och molnens djup.

en: Tags
sv: Etiketter

en: by title, ascending
sv: efter titel, stigande

en: by title, descending
sv: efter titel, fallande

en: random
sv: slumpad

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
sv: Bestämmer vilken ordning etiketterna skall sorteras i på etikettmolnsidan.

en: Number of levels
sv: Antal nivåer

en: Tags to show
sv: Etiketter att visa

en: The number of tags to show in this block.
sv: Antal etiketter att visa i detta block.

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: more tags
sv: fler etiketter

en: Amount of tags on the pages
sv: Antal etiketter på sidorna

en: Tags in @voc
sv: Etiketter i @voc
