TagCloud (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
ro: Configuraţi "nori" de tag-uri. Setaţi ordinea, numărul de etichete şi adâncimea "norilor".

en: Tags
ro: Etichete

en: by title, ascending
ro: după titlu, crescător

en: by title, descending
ro: după titlu, descrescător

en: random
ro: aleatoriu

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
ro: Determină ordinea de sortare a tag-urilor din pagina de etichetare liberă.

en: Number of levels
ro: Numărul de niveluri

en: Tags to show
ro: Etichete ce vor fi afișate

en: The number of tags to show in this block.
ro: Numărul de tag-uri pentru a arăta în acest bloc.

en: Taxonomy
ro: Taxonomie
