TagCloud (7.x-1.12) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
de: Konfiguration der Tag-Wolken. Die Reihenfolge, Anzahl der Tags und die Tiefe der Wolke einstellen.

en: by title, ascending
de: nach Titel, aufsteigend

en: by title, descending
de: nach Titel, absteigend

en: random
de: zufällig

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
de: Bestimmt die Reihenfolge der Tag-Sortierung auf der Freetagging-Seite.

en: Number of levels
de: Anzahl der Ebenen

en: Tags to show
de: Anzuzeigende Tags

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: more tags
de: weitere Tags

en: Amount of tags on the pages
de: Anzahl der Tags auf den Seiten
