TagCloud (7.x-1.12) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
fr: Configurer les nuages d'étiquettes. Définir l'ordre, le nombre d'étiquettes et la profondeur des nuages.

en: Tags
fr: Étiquettes

en: by title, ascending
fr: par titre, croissant

en: by title, descending
fr: par titre, décroissant

en: random
fr: aléatoire

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
fr: Détermine l'ordre de tri des étiquettes sur la page d'étiquetage libre (freetagging).

en: Number of levels
fr: Nombre de niveaux

en: Tags to show
fr: Étiquettes à afficher

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: more tags
fr: plus d'étiquettes

en: Amount of tags on the pages
fr: Nombre d'étiquettes sur les pages

en: Tags in @voc
fr: Étiquettes dans @voc
