Tagmap (7.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: Import
da: Importér

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: No posts available.
da: Ingen indlæg til rådighed.

en: Colors
da: Farver

en: Operation
da: Handling

en: Default height
da: Standardhøjde

en: Default width
da: Standardbredde

en: Disable mousezoom
da: Deaktivér mousezoom

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
da: Deaktivér brugen af scroll-hjulet til at zoome i kortet.

en: Default zoom
da: Standard zoom

en: Default map type
da: Standard korttype

en: People
da: Personer

en: The import data is not valid import text.
da: De importerede data er ikke gyldig importtekst.

en: Add new preset
da: Tilføj nyt forvalg

en: Add new field
da: Tilføj felt

en: Font style
da: Skriftstil

en: Image field
da: Billedfelt

en: Not a valid color code.
da: Ikke en gyldig farvekode.

en: Heart
da: Hjerte
