Tagmap (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Import
it: Importa

en: Default
it: Predefinito

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Filter
it: Filtra

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: No posts available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Operation
it: Operazione

en: Default height
it: Altezza predefinita

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: Disable mousezoom
it: Disabilita il mousezoom

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
it: Disabilita l'uso della rotella di scorrimento per zoomare la mappa.

en: People
it: Persone

en: The import data is not valid import text.
it: I dati dell'importazione non sono validi.

en: Add new preset
it: Aggiungi nuovo preset

en: Add new field
it: Aggiungi un nuovo campo

en: Latitude field
it: Campo latitudine

en: Format must be degrees decimal.
it: Il formato deve essere in gradi decimali.

en: Longitude field
it: Campo longitudine

en: Font style
it: Stile carattere

en: Delete selected
it: Elimina selezionati

en: Date published
it: Data di pubblicazione
