Tagmap (7.x-1.0-rc1) - en to sv translation catalogue (44 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: None
sv: Ingen

en: Import
sv: Importera

en: Default
sv: Förvald

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Filter
sv: Filtrera

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: No posts available.
sv: Inga inlägg tillgängliga.

en: Colors
sv: Färger

en: Operation
sv: Funktion

en: Default height
sv: Standardhöjd

en: Default width
sv: Standardbredd

en: Disable mousezoom
sv: Inaktivera zoomning med mus

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
sv: Inaktivera användning av rullhjul för zoomning av kartan.

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
sv: Förvald bredd på en Google-karta, som en CSS-längd eller i procent. Exempel: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Default center
sv: Förvald centrering

en: Default zoom
sv: Förvald zoom

en: Default control type
sv: Förvald typ av kontroll

en: Default map type
sv: Förvald typ av karta

en: The specified value is not a valid CSS dimension.
sv: Det angivna värdet är inte ett giltigt CSS-mått.

en: People
sv: Personer

en: The import data is not valid import text.
sv: Det importerade datat är inte giltig text för import.

en: Add new preset
sv: Lägg till ny förhandsinställning

en: Add new field
sv: Lägg till nytt fält

en: Map Type Control
sv: Kontroll för karttyp

en: Map settings
sv: Kartinställningar

en: Latitude field
sv: Latitudfält

en: Format must be degrees decimal.
sv: Format måste vara grader med decimaler.

en: Longitude field
sv: Longitudfält

en: Micro
sv: Mikro

en: Map: Standard street map.
sv: Karta: Förvald gatukarta.

en: Satellite: Standard satellite map.
sv: Satellit: Förvald satellitkarta.

en: Hybrid: Hybrid satellite map.
sv: Hybrid: Hybridsatellitkarta

en: Terrain: Physical feature map.
sv: Terräng: Topografisk karta.

en: Javascript is required to view this map.
sv: JavaScript krävs för att visa denna karta.

en: Font style
sv: Fontstil

en: Delete selected
sv: Radera markerade

en: Image field
sv: Bildfält
