Tagmap (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Import
nl: Importeren

en: Default
nl: Standaard

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: No posts available.
nl: Geen berichten beschikbaar.

en: Colors
nl: Kleuren

en: Operation
nl: Bewerking

en: Default height
nl: Standaardhoogte

en: Default width
nl: Standaardbreedte

en: Disable mousezoom
nl: 'In- en uitzoomen met de muis' uitschakelen

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
nl: 'Inzoomen met het scrollwiel' uitschakelen.

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
nl: De standaardbreedte van een Google Maps-kaart, als CSS-lengte of -percentage. Bijvoorbeeld: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Default zoom
nl: Standaardzoomniveau

en: Default map type
nl: Standaard kaarttype

en: People
nl: Personen

en: Standard
nl: Standaard

en: The import data is not valid import text.
nl: De geimporteerde data is geen valide importeertekst.

en: Add new preset
nl: Instelling toevoegen

en: Add new field
nl: Veld toevoegen

en: Map settings
nl: Mapinstellingen

en: Latitude field
nl: Breedtegraad-veld

en: Longitude field
nl: Lengtegraad-veld

en: Satellite: Standard satellite map.
nl: Satelliet: Standaard satellietkaart.

en: Javascript is required to view this map.
nl: Javascript is vereist om deze map te bekijken.

en: Font style
nl: Lettertypevariant

en: Delete selected
nl: Verwijder geselecteerde

en: Image field
nl: Afbeeldingsveld

en: Not a valid color code.
nl: Geen correcte kleurcode.
