Tagmap (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: None
oc: Pas cap

en: Import
oc: Importar

en: Default
oc: Per defaut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Filter
oc: Filtrar

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: No posts available.
oc: Cap de contribucion pas disponibla.

en: Operation
oc: Operacion

en: Default height
oc: Nautor per defaut

en: Default width
oc: Largor per defaut

en: Disable mousezoom
oc: Desactivar lo zoom amb la mirga

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
oc: Desactivar l'utilizacion de la rodeta de la mirga per zoomar sus la mapa.

en: Default center
oc: Centre per defaut

en: Default zoom
oc: Zoom per defaut

en: Default map type
oc: Tipe de mapa per defaut

en: People
oc: Personas

en: Standard
oc: Estandard

en: The import data is not valid import text.
oc: Las donadas d'impòrt son pas validas.

en: Add new field
oc: Apondre un camp novèl

en: Map Type Control
oc: Contraròtle del Tipe de Mapa

en: Map settings
oc: Paramètres de la mapa

en: Longitude field
oc: Camp longitud

en: Satellite: Standard satellite map.
oc: Satellit : mapa satellit estandarda.

en: Javascript is required to view this map.
oc: Javascript es necessari a la visualizacion d'aquesta mapa.

en: Font style
oc: Estil de la poliça
