Tagmap (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Import
uk: Імпортувати

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Filter
uk: Фільтр

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: No posts available.
uk: Жодних дописів немає.

en: Colors
uk: Кольори

en: Operation
uk: Дія

en: Default height
uk: Базова висота

en: Default width
uk: Базова ширина

en: Disable mousezoom
uk: Вимкнути масштабування мишею

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
uk: Відключити використання колеса прокручування для масштабування карти.

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
uk: Ширина карти Google за замовчуванням у форматі довжини CSS або в відсотках. Приклади: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Default center
uk: Центр за замовчуванням

en: Default zoom
uk: Збільшення за замовчуванням

en: Default control type
uk: Тип керування за замовчуванням

en: Default map type
uk: Тип карти за замовчуванням

en: The specified value is not a valid CSS dimension.
uk: Вказане значення не є допустимим розміром CSS.

en: People
uk: Люди

en: Standard
uk: Стандарт

en: Embed code
uk: Код вставки

en: The import data is not valid import text.
uk: Дані для втягування не є коректними

en: Add new preset
uk: Додати новий набір правил

en: Add new field
uk: Додати нове поле

en: Map Type Control
uk: Керування типом карти

en: Clear filters
uk: Очистити фільтри

en: Map settings
uk: Налаштування карти

en: Latitude field
uk: Поле широти

en: Format must be degrees decimal.
uk: Формат повинен бути в десяткових градусах.

en: Longitude field
uk: Поле довготи

en: Micro
uk: Мікро

en: Map: Standard street map.
uk: Карта: Стандартна карта з вулицями

en: Satellite: Standard satellite map.
uk: Супутник: Земна поверхня

en: Hybrid: Hybrid satellite map.
uk: Гібрид: Супутник з дорогами

en: Terrain: Physical feature map.
uk: Ландшафт: Фізична карта

en: Javascript is required to view this map.
uk: Для перегляду цієї карти необхідний Javascript

en: Font style
uk: Стиль шрифту

en: Delete selected
uk: Видалити вибране

en: Conversation
uk: Бесіда

en: Image field
uk: Поле зображення

en: Font size in pixels
uk: Розмір шрифту в пікселях

en: Data visualization
uk: Візуалізація даних

en: Horizontal bar
uk: Горизонтальна панель

en: Date published
uk: Дата публікації

en: Layer name
uk: Назва шару

en: Heart
uk: Серце
