Talata (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: User 1
fa: کاربر ۱

en: User 2
fa: کاربر ۲

en: User 3
fa: کاربر ۳

en: User 5
fa: کاربر ۵

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted content
fa: محتوای برجسته
