Tao (7.x-3.0-beta2) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Prev
da: Forrige

en: Last
da: Sidste

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: First
da: Første

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: @current of @max
da: @current af @max

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Tao is a base theme that is all about going with the flow. It takes care of key reset and utility tasks so that sub-themes can get on with their job.
da: Tao er et basistema som forsøger at gøre livet let for dig. Det tager sig af nulstilling og diverse utility-opgaver så undertemaer kan løse deres opgave.
