Tao (7.x-3.0-beta2) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Prev
it: Precedente

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: @current of @max
it: @current di @max

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
