Tao (7.x-3.0) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Prev
fa: قبلی

en: Last
fa: آخرین

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: First
fa: اولین

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: @current of @max
fa: @current از @max

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
